A visszatérő Titán
TRANSFORMERS TITAN RETURN - OVERLORD

Kevés olyan figura van mint ez a kék-fehér szörnyeteg. Ennek az figura eredeti 1988-as kiadását még a nagyszüleim vették nekem. Eltelt 30 év és eljutottam odáig, hogy megvásároljam a modern kiadását. Nagy elvárásaim nincsenek hiszen ha csak az árát nézzük akkor is csak egy belépő szintű tetejét súrolja ami arra enged következtetni, hogy még a közelébe se fog kerülni a nagy elődnek.

overlord_borito.jpg

 Gyártó: Hasbro
Széria: Titans Return  / 2016
Méret:
Leader Size
Vásárlás: 
Big Bad Toys (BBT)
Ár kategória: 
8-9 ezer

Megjegyzés: A Takara is ezt az öntőformát használta fel a saját Overlordjához de számos változtatást eszközölt az elkészült koncepción. Az egyik ilyen a lila szín helyett inkább kék benyúló mély lila lett és egy fejmester helyett kettő lett csomagolva a figurához. 

overlord_g1ahatterben2.jpg

 Én amerikai boltból vásároltam mert az ázsiai oldalak nagyon gyanúsak voltak ami érthető is mert sok a hamis példány. A legnagyobb vicc, hogy nem is úsztam volna meg olcsóbban ha keletről rendelem. Így maradt a Big Bad Toys oldala. Anno a szállítással együtt kicsit túl ment a 25 dolláron de szerencsére nem fogta meg a vám.

overlord_arca01.jpg

 A kicsomagolás után ért a hideg zuhany. Én gyűjtői csomagolás kértem és emiatt akkora dobozban érkezett meg mint egy kisebb mikrosütő. Úgy kibélelték a dobozt mint ha Herendi porcelán lenne a tartalma. Dicséretes. Kibontva egy jóval kisebb csomagolást tartottam a kezemben. Elsőre kicsit pislogtam mint béka a lencsefőzelékben, hogy ez mi, mert a képek alapján nem gondoltam volna, hogy ilyen kicsi lesz. Persze ez annak is betudható, hogy nekem van egy 1988-as G1-es verzió után minden robotom kicsi volt.

overlord_poz03.jpg

 A kis barna karton csomagolást kibontva már szemtől szembe találtam magamat a figura ablakos dobozával. Pár perc alatt kiszabadítottam Overlord-ot műanyag börtönéből és gyorsan szemrevételeztem.

overlord_poz02.jpg

KONCEPCIÓ

Ez a figura erőteljesen követi az 1988-ban kiadott Overlord koncepcióját. Első ránézésre nem tűnik egy rossz darabnak. Részletgazdag kialakítás, jó a festés és a textúrák. Első ránézésre egy tovább gondolt és jóval hajlékonyabb G1-es Overlord nézet vissza rám. Az egész konstrukcióból érezhető a profizmus és az erőteljes spórolás.

overlord_g1ahatterben.jpg

A MEGVALÓSÍTÁS

 Nem is tudom hol is kezdjem. Az anyag használat jó. Nem tűnik gyenge műanyagnak de az egész figura a méretéhez képest egy pille könnyű darab. Nem azt mondom, hogy rossz minőségű anyagból van csak könnyebb mint aminek látszik.

overlord_fej01.jpg

  A második meglepő dolog az eredeti G1-es figurához képest, hogy ez fejmester akarom mondani "Titan Mester" típusú figura ami annyit tesz, hogy az arca egy külön kis robot. Az arca sokkal jobban ki van a dolgozva és mélyebben ül a sisakban mint anno a Titan Return-os Galvatron. A fej forgatható és minimális mértékben minden irányba tudjuk mozgatni. A kezek és a lában mozgathatósága nagyon jó. Sajnos a kezek csak a szokásos ökölbe szorult verzió de az ebay-en lehet hozzá venni Upgrade kit-et amivel meglehet oldani ezt a problémát.

overlord_mellkas01.jpg

A 2016-os verziónál is kinyitható a mellkas mint a G1-es kiadásnál de a funkciója ebben ki is merül. Persze bele lehet tenni a Titan Mestereket de aztán szevasz. Az eredeti kiadásnál legalább volt rendes funkciója. Nem értem miért nem tudták ennél is megoldani.

overlord_g1fegyverek.jpg overlord_sulyesztetguruloresz.jpg

Balra a 1988-as verziónál ha beletettél egy Minicont Overlord mellkasába, kipattantak a fegyverek. Ez a jobb oldali 2016-os verzióból kimaradt. Nagyon kár. De érdemes összehasonlítani, hogy nagyon sok apró részletet átvettek a régi figuráról.

overlord_poz01.jpg

A figura a robot módban rendkívül stabil. Pózolhatósága kiemelkedő és egy kis túlzással akár egy lábon is képes lenne megállni. A kezek és a lábak is több irányba lehet csavarni.  A tervezők hasonló módon oldották meg a repülő módból visszamaradt hajó rögzítését mint anno a G1-es kiadásnál. De nem álltak meg itt. Van emellett van lehetőség a háton hagyni vagy a mellkasra rögzíteni. Bár az utolsó lehetőség nekem elégé furcsa. 

overlord_kombinalas2.jpg 

Létre hoztak pár érdekes lehetséges megoldás is ha szeretnénk valami egyedit létrehozni.

overlord_tank_repcsi.jpg

Az átalakítás során két részé válik a robot test. A repülő a felső test és az alsó a  tank. Elégé logikus és könnyű az átalakítása és pár oda-vissza gyakorlás követően már akár az ember álmából felriadva is képes átalakítani ezt a figurát. Az eredeti G1-es verzióban a repülőnek van egy kihajtható kereke ami a stabilitást elősegítésére került bele. Érdekesség, hogy itt nem egy pótkereket kaptunk hanem egy kihajtható kitámasztót. Logikusabb megoldás hiszen nagyobb felületen tud tapadni. 

overlord_repulo.jpg

 A Tervezők a hajó kialakítása során, sok olyan design elemet átvettek az 1988-as verziótól ami csak rá volt jellemző de emellett új részlettel is gazdagították az eddig se gyenge repcsit megjelenését. Persze van pár olyan megoldás ami magyarázatra szorulna. Például az orr része miért lehet levenni. Sehol nincs információ róla.

overlord_fejmester01.jpg

A tank egy kicsit más tészta. Számos helyen érthetetlen megoldásokkal rondították el az össze képet mint például a lóvégtorony alatt húzódó egy centiméteres hézag. Az Overlord fejet képviselő Dreadnaut figura robot módban ültethető bele az altmód járműveibe. Ezen felül figura számos pontján elszórva találhatunk apró pöcköket. Ezekre tudjuk felállítani a figurát. Ez akkor jön jól ha bázis módba állunk át.

overlord_painthiba.jpg

 Az említett pöcök. Látható, hogy gondoltak rá, hogy erre bizony felfogunk valamit állítani így nagyon halványan festették be. Más magyarázat nincsen rá mert úgy cuzame a festés homogenitása tökéletes.

Overlord harmadik üzemmódja a Battle station vagy ostrom mód. Nem valami ötletes megoldás. Nekem a 1988-as verzió sokkal jobban bejött. Bár az is igaz, hogy össze lehet kombinálni Triptikont, Sky Shadown és az Overlordot bázis módját egy hatalmas bázissá. Impozáns de ha mindhármat megvesszük még már majdnem annyit költöttünk rájuk mint ha vettünk volna egy jó állapotú G1-es Overlordot. 

overlord_kombinalas.jpg

Másik érdekesség ez a kombinált mód. Ez a mód a leírásban nincs feltüntetve és egy másik youtubertől lestem el, hogy van ilyen is. Érdekes de nem stabilabb konstrukció. Ellenben a Sky Shadown megoldásával ahol fizikailag vannak egymáshoz csatlakoztatva a két jármű.

overlord_kerdes.jpg

ÖSSZEGEZVE

Mindent összevéve, vannak megválaszolatlan kérdéseim. Elsőként, hogy ennek mi a funkciója, miért lehet levenni a repülő orrát?!? Vagy a másik nagyon nagy kérdőjel, hogy miért nem csináltak a mellkasra egy rendes kereket mert most a deréktájékon kopik a fekete festék ami nem kicsit gáz. De ha az egészet nézzük egy elégé korrekt cucc lett 8-12 ezer forintért. Ha mai világba készülne el az eredeti méretben és funkcióanitásban azonos 1988-as G1-es Overlord akkor az árra alap hangon.a 100 ezer forintot súrolná. 

 

A bejegyzés trackback címe:

https://toyman.blog.hu/api/trackback/id/tr5115293892

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.

Toyman

Ez a blog játékokkal képregényes témákkal foglalkozni. Sok beszédnek, sok az alja így inkább kezdjünk bele...

Friss topikok

Címkék

1988 (1) 1999 (2) adamantium (1) anime (2) anti-venom (1) antivenom (1) arnim zola (1) Autobot (1) Bandai (1) BANPRESTO (1) belépőszint (5) bemutató (12) bemutato (5) bishōjo (1) Bishoujo (1) bootleg (1) borderland 2 (1) Broly (1) Buldózer (2) CHAP-MEI (1) CHOUKOKUBUYUUDEN (1) Color Tops (1) color tops (1) custom (2) cyber ninja (1) dc (1) Diamons Select Toy (2) dinó (1) dinobot (1) dinoszaurus (1) dioráma (2) DIY (1) diy (8) Diy (1) Do in your self (1) Dragon ball (1) Dragon ball film (1) dragon ball super (1) dr zola (1) dynobot (1) Eddie Brock (2) ego (1) ellenfél (1) Equestia girls (1) Eva (1) Fantastic Four (1) farkas (1) felújítás (1) felújjítás (1) Festés (1) festés (1) FF4 (1) FF8 (1) figura (4) Figure (1) figure (3) filmes univerzum (1) Fimo (1) final fantasy (1) fogazás (1) Future war (1) G2 (1) galvatron (1) Gunblade (1) Gundam (1) Gundam wing (1) gyurma (1) happy hippo (1) Hasbro (1) haunt (1) Hero (1) image (1) iszap (1) japán (1) japan (1) játék (4) játékbolt (2) javítás (4) JP (1) Juggernaut (2) Jurassic Park (1) kanada (1) katana (1) Kennel (1) képregény (3) kinder (1) köszöntés (1) KOTOBUKIYA (2) Lény (1) Lionhearth (1) lovag (1) made in japan (1) marvel (7) Marvel (5) marvel select (3) Masbro (1) Mcfarlane (1) McFarlane Toys (2) Mlp (1) modell (1) model kit (1) My little Pony (1) My Little Pony (1) neon genezis Evangelion (1) new york (1) NGE (1) ninja (1) Optimus (1) optimus (1) Optimus Prime (1) Original (1) osszes (38) Összes (1) overlord (2) Pókember (2) pókember (1) polyclay (1) ragasztó pisztoly (1) régi játék (1) Rei (1) Rei Ayanami (1) remaster (1) Rozsomák (1) Shredder (1) spawn (1) spiderman (1) Squall (1) ssj (1) ssj broly (1) Stan Lee (1) SUPER SAIYAN BROLY FULL POWER (1) szimbiota (1) szimbióta (1) szobor (1) Takara (1) terminator (1) terminator 2 (1) TF universe (1) The Thing (1) thing (1) TIni Mutáns Ninja Teknősök (4) Tini Titán teknöcők (4) TMNT (1) tmnt (3) tmnt film (1) Tokka (1) toxic (1) Toy (1) transformers (1) Transformers (7) Transformers Universe (1) Trex (1) ultra magnus (1) Universe (1) venom (2) Venom (2) video (5) videogame (1) vintage (6) Wearevenom (1) we are venom (1) xmen (1) Xmen farkas (1) xmen rozsomák (1) zer0 (1) zero (1) zola (1) Címkefelhő
süti beállítások módosítása